5 sposobów szukania nowej pracy

Szukasz pracy lub chcesz zmienić ją na inną? Istnieje wiele różnych sposobów szukania pracy, która spełni Twoje oczekiwania. W dalszej części artykułu znajdziesz informacje od czego można zacząć… od sposobów podstawowych po bardziej innowacyjne i na czasie.

1. Uruchom swoje kontakty

Poinformuj grupę znanych Ci osób, że szukasz pracy – rodzina, przyjaciele a nawet znajomi z dawnych lat mogą być Ci bardzo pomocni w znalezieniu pracy. Wystarczy chwycić za telefon lub wykorzystać portale społecznościowe i napisać kilka wiadomości, może Twój dawny bliski kolega poszukuję obecnie kogoś na stanowisko w firmie w której obecnie pracuje. Taki kontakt polecony przez osobę pracującą w danej firmie jest dużo bardziej wartościowy od wysłania dużej ilości aplikacji na stanowiska, jest to również super okazja do odnowienia dawnych zaniedbanych kontaktów z Twoimi dawnymi znajomymi.

2. Weź udział w wydarzeniach

Kilka razy w miesiącu odbywają się różnego rodzaju konferencje, spotkania te to idealna okazja do poznania nowych, bardzo możliwe, że i wpływowych oraz chętnych do pomocy osób. Wybierz takie konferencje, które interesują Cię tematycznie, pozwoli Ci do na swobodną rozmowę w przerwach kawowych i naturalne zaciekawienie daną tematyką. Spróbuj zapoznać się z kilkoma osobami tam, wymienić się kontaktami i ponowić dany kontakt po zakończonej konferencji.

3. LinkedIn – szybkie dotarcie do konkretnych osób

Wiesz w jakiej firmie chcesz pracować, jakie stanowisko będzie dla Ciebie odpowiednie? Super, za pośrednictwem LinkedIn możesz bardzo szybko nawiązać kontakt do osób w danej firmie – zaproś osoby odpowiedzialne za rekrutacje jak i osoby, które mógłby być Twoimi przyszłymi współpracownikami, przełożonymi. Następnie napisz do nich wiadomość, spróbuj nawiązać koleżeńską relacje i oczywiście wspomnij o tym jak bardzo zależy Ci na pracy w tej danej firmie. https://www.linkedin.com/

4. Portale pracy, tablice ogłoszeniowe

Wiele firm oraz osób zajmujących się rekrutacją wykorzystuję tego typu rozwiązania, aby trafić do szerokiego grona odbiorców. Sprawdź jakie ofert pracy są obecnie udostępniane i aplikuj na stanowiska, które Cię zainteresowały oraz na takie, których wymagania są przez Ciebie spełnione. http://opracy.com/kariera/praca/

5. Kontakt do Headhunterów

Są to specjaliści, którzy zajmują się poszukiwaniem odpowiednich kandydatów na zgłoszone do nich stanowiska pracy. Można wysłać swoje CV do takiej osoby/firmy, gdy zostanie udostępnione stanowisko pracy, którego wymagania spełniamy taka osoba skontaktuje się z Tobą (takie CV nie powinno zawierać zbyt wiele informacji prywatnych imię, emial oraz miejsce zamieszkania, będą wystarczające do kontaktu). Kontakt do takich osób najszybciej uzyskamy za pośrednictwem LinedIn.


Powodzenia!