Postowanie ofert pracy

Większość pracodawców, rekruterów po prostu postuje ofertę pracy (czasem w niechlujny sposób) i czeka, aż może ktoś się odezwie. Należało by poświecić trochę więcej czasu aby w odpowiedni sposób przygotować treść danego ogłoszenia. Źle napisany, niedokładny zbyt ogólny opis danej roli może już na początku zrazić czytającego, co spowoduje, że stracimy potencjalnego kandydata. Sugeruję na tym etapie:

Zrozumieć grupę docelową

Należy się zastanowić do jakiej grupy odbiorczej chcemy trafić i w jaki sposób będzie do nich najłatwiej dotrzeć. Trzeba tutaj przeanalizować dostępne środki i możliwości dotarcia do odpowiednich ludzi z wymaganymi kwalifikacjami.

Przygotować opis danego stanowiska

Przygotuj schludny, a zarazem konkretny opis danego stanowiska. Zastanów się jakie informację są niezbędne, aby osoba która czyta dany opis była zainteresowana. Konkretny opis pozwoli osobie doświadczonej na porównanie np. ze swoją obecną pracą i zweryfikowanie czy jest w stanie podjąć pracę na takiej roli. Oferta pracy powinna zawierać:

  • Nazwę stanowiska na którą prowadzona jest rekrutacja
  • Opis danego stanowiska, za co będzie odpowiedzialna i czym będzie się zajmować osoba na nim pracująca
  • Lokalizacja najlepiej miasto pracy, adres siedziby firmy
  • Wymagania podstawowe, takie które muszą być spełnione (umiejętności, znajomość języka, doświadczenie itp.)
  • Wymagania dodatkowe, coś co ma znaczenie na danym stanowisku, jednak nie jest to niezbędne do rozpoczęcia pracy. Może to być jakiś dodatkowy atut, kurs, certyfikat
  • Informacje kontaktowe czyli w jaki sposób aplikować na dane stanowisko (adres email, nr kontaktowy, adres siedziby, adres strony gdzie można składać aplikacje)
  • Benefity w firmie, czyli to co firma może dodatkowo zaproponować pracownikom firmy np. prywatna opieka zdrowotna, karnet na siłownie, możliwości rozwoju, perspektywa (ścieżka) dalszej kariery w firmie
  • Informacje o firmie, krótki opis czym się zajmuje oraz adres strony WWW

One thought on “Postowanie ofert pracy

  1. Pierwszym elementem w kazdym procesie rekrutacji jest rozpatrywanie aplikacji przeslanych do Spolki. W trakcie rekrutacji analizujemy umiejetnosci, wiedze kandydatow i motywacje do pracy pod katem oczekiwanych przez nas kompetencji na danym stanowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *